News in levels – codzienna porcja angielskiego

Tym razem chciałbym zaprezentować rewelacyjny serwis, który dostarczy wam codziennej dawki języka i wspaniale zmotywuje do rozwijania słownictwa. Serwisem tym jest strona internetowa newsinlevels.com, która codziennie zamieszcza kilka najnowszych informacji ze świata w języku angielskim. Stron takich są setki, jeśli nie tysiące, ale ta jest wyjątkowa ponieważ każda informacja jest podawana na 3 różnych poziomach zaawansowania. Jeśli chcecie mieć kontakt z językiem angielskim na co dzień, ale jesteście trochę leniwi, to ta strona jest właśnie dla was.

Co znajdę na stronie?

Na stronie newsinlevels.com codziennie znajdziecie 2 lub 3 informacje ze świata napisane w języku angielskim w 3 różnych poziomach zaawansowania: level 1 (dla osób na poziomie początkującym), level 2 (dla osób na poziomie średniozaawansowanym) oraz level 3 (dla osób na poziomie zaawansowanym). Informacje są bardzo krótkie, więc nie zajmują dużo czasu i czytanie ich na urządzeniach mobilnych nie sprawia żadnego problemu.

Kliknij na obrazek, aby powiększyć
Informacje dla początkujących Informacje dla średniozaawansowanych Informacje dla zaawansowanych

Jak pewnie zauważyliście, każda informacja na każdym poziomie zawiera kilka pogrubionych słów, które wyjaśnione są pod treścią. Słowa te są oczywiście wyjaśnione w języku angielskim, ale na tyle łatwo, że każdy powinien sobie dać z nimi radę.

Nagrania audio i video!

Każdą wiadomość można dodatkowo odsłuchać jako nagranie audio (level 1 i level 2) lub video (level 3). Świetnym posunięciem autora jest umieszczanie nagrań w serwisie SoundCloud, dzięki czemu można je za darmo i bez żadnej rejestracji pobrać w formacie wav i odtwarzać na telefonie, odtwarzaczu mp3 lub na komputerze. Próbki nagrań możecie sprawdzić poniżej.

Level 1 [soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/76384558″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]
Level 2 [soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/76384670″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]
Level 3

 

Nie będziesz pamiętał, nie ma problemu!

Autor strony umożliwia zapisanie się do newslettera, dzięki któremu za każdym razem gdy pojawią się nowe informacje otrzymacie maila z ich treścią.

newsinlevels-newsletter

Jak zwiększyć efektywność korzystania z serwisu?

Aby wycisnąć jeszcze więcej z serwisu polecam stosowanie 2 metod:

  1. Po przeczytaniu informacji na swoim poziomie, spróbujcie przeczytać ją na poziomie wyższym. Znając już treść, łatwiej będzie wam zrozumieć trudniejszą wersje, a jednocześnie będziecie przyzwyczajać się do bardziej skomplikowanych zwrotów i struktur gramatycznych.
  2. Idealnym dodatkiem wzbogacającym naukę słówek jest Quizlet, do którego możecie wprowadzić słówka, których chcecie się nauczyć. Artykuł o narzędziu Quizlet.

Jak wam się podoba ten serwis? Czekam na komentarze!

Post Author: Przemek Jankowski