Ile znam słówek po angielsku

ile-znam-slow

Tym razem chciałbym zaprezentować narzędzie, które pozwoli wam sprawdzić jak wiele słów znacie w języku angielskim. Dodatkowo dzięki opisanemu tutaj narzędziu możecie porównać swoją wiedzę z uczącymi się z całego świata oraz native speakerami. Test jest darmowy i zajmuje około 5-10 minut, a według autorów margines błędu wynosi zaledwie 10%, więc myślę że warto.

Czytaj dalej »

Multikurs.pl – recenzja

Multikurs.pl

W poprzednim wpisie omówiłem zalety i wady kursów internetowych. Tym razem chciałbym przedstawić wam recenzję jednej ze stron oferujących takie kursy – multikurs.pl. Autorzy platformy zgłosili się do mnie z zapytanie czy chciałbym przetestować ich kursy i myślę, że jest to doby pomysł ponieważ wielu z was jest na pewno zainteresowanych opinią na temat takich kursów. Postaram się obiektywnie przedstawić możliwości platformy oraz jej słabe i mocne strony. Chciałbym jednocześnie, że jest to pierwsza platforma kursów internetowych jaką testują i nie będzie ona porównywana z innymi dostępnymi na rynku. Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem kursu dla siebie, możecie porównać tę platformę z innymi, które rozważacie i wybrać odpowiednią dla siebie. Dla leniwych umieściłem krótkie podsumowanie na końcu artykułu.

Czytaj dalej »

Internetowy kurs języka angielskiego – czy warto?

e-learning

W internecie pojawia się coraz więcej internetowych kursów językowych, które obiecują świetne wyniki za niewielkie pieniądze. Bardzo wiele takich kursów pojawia się również w serwisach zakupów grupowych. W dzisiejszym artykule postaram się opisać zalety i wady takich kursów abyście mogli ocenić ich wartość. Mam nadzieję, że informacje te pozwolą wam podjąć decyzję, czy warto wykupić taki kurs.

Czytaj dalej »

News in levels – codzienna porcja angielskiego

newsinlevels-logo Tym razem chciałbym zaprezentować rewelacyjny serwis, który dostarczy wam codziennej dawki języka i wspaniale zmotywuje do rozwijania słownictwa. Serwisem tym jest strona internetowa newsinlevels.com, która codziennie zamieszcza kilka najnowszych informacji ze świata w języku angielskim. Stron takich są setki, jeśli nie tysiące, ale ta jest wyjątkowa ponieważ każda informacja jest podawana na 3 różnych poziomach zaawansowania. Jeśli chcecie mieć kontakt z językiem angielskim na co dzień, ale jesteście trochę leniwi, to ta strona jest właśnie dla was.

Czytaj dalej »

Nauka wymowy wyrazów

Oto kolejny artykuł dotyczący nauki wymowy. W poprzednich wpisach z tej serii wyjaśniłem wam dlaczego warto jest uczyć się wymowy oraz jakie negatywne konsekwencje może nieść za sobą niewystarczający trening tej umiejętności językowej. Dowiedzieliście się również, że naukę wymowy należy zacząć od nauki dźwięków i pokazałem wam jak uczyć się ich efektywnie. Tym razem postaram się wyjaśnić na czym powinna polegać nauka wymowy wyrazów i jakie niespodzianki na was czekają.

Czytaj dalej »

Nauka angielskiego w wakacje

Jesteśmy w połowie wakacji, więc większość z was ma pewnie trochę więcej wolnego czasu i być może zastanawiacie się nad nauką języka angielskiego. W związku z tym postanowiłem przypomnieć wam najbardziej popularne sposoby i techniki nauki angielskiego. Może znajdziecie wśród nich coś dla siebie i poprawicie swój angielski, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Czytaj dalej »

Wymowa angielska – dźwięki

W poprzednim artykule starałem się wyjaśnić dlaczego wymowa jest niezwykle ważnym elementem nauki języka angielskiego. Tym razem pokażę wam na czym powinna polegać skuteczna nauka wymowy i powiem wam co zrobić krok po kroku, aby osiągnąć dobry efekt.

Czytaj dalej »

Czy warto uczyć się wymowy?

Ucząc się języka często zapomina się o ćwiczeniu wymowy. Powodów jest kilka: bardzo często wymowa jest pomijana lub zaniedbywana w procesie kształcenia, nie zdajemy sobie sprawy dlaczego warto się uczyć wymowy lub nie wiemy jak się jej uczyć. W tym artykule postaram się wyjaśnić dlaczego wymowa jest bardzo ważna i że powinno się ją trenować od samego początku nauki języka obcego. W kolejnej części powiem wam jak najlepiej uczyć się wymowy, udzielę kilku wskazówek i podam przykładowe narzędzia, które pomogą wam udoskonalić waszą wymowę.

Czytaj dalej »

Podcasting – interesujący sposób na naukę angielskiego online

W tym wpisie chciałbym zająć się podcastingiem. Ostatnimi czasy stał się on bardzo popularnym sposobem nauki języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego. W tym artykule dowiecie się co to jest podcasting, jak można wykorzystać go w nauce i jakie korzyści ze sobą niesie. Polecę wam również kilka darmowych kanałów, od których możecie zacząć przygodę z podcastingiem i opiszę co ciekawego możecie na nich znaleźć. Zapraszam do czytania bo warto :)

Czytaj dalej »

Lyricstraining.com – wspaniałe narzędzie do nauki dla fanów muzyki

Jako, że mamy karnawał to dziś będzie narzędzie muzyczne! Zapraszam do lektury.

Chciałbym zaprezentować wspaniały serwis internetowy, który na pewno umili wam naukę języka (nie tylko angielskiego). Strona lyricstraining.com oferuje wam bogatą listę utworów muzycznych, zarówno starych przebojów, jak i najnowszych hitów, które mają na celu rozbudowę waszego słownictwa, usprawnienie pisowni oraz praktyczny trening słuchania. Ponadto, możecie sami dodawać własne utwory do bazy i serwować je znajomym, co zwiększa społecznościowy wymiar nauki. Szczegóły w dalszej części artykułu. Czytaj dalej »