Facebook-English_400

Jak uczyć się angielskiego z Facebookiem?

Wraz z szybką ekspansją sieci społecznościowych, które stały się nieodłączną częścią życia większości młodych ludzi, naturalnym stało się używanie ich do wielu innych niż podtrzymywanie kontaktów międzyludzkich czynności życia codziennego. Niewielu użytkowników zdaje sobie jednak sprawę, iż platformy z kręgu social media potrafią służyć jako znakomite narzędzie do nauki – także języków obcych. W tym artykule skupimy się na sposobach na podniesienie swoich umiejętności lingwistycznych, korzystając z najpopularniejszego serwisu społecznościowego – Facebooka. Czytaj więcej o Jak uczyć się angielskiego z Facebookiem?

Słowniki-logo

Słowniki angielsko-polskie: glosbe.com, linguee.pl, bab.la oraz ling.pl – porównanie i recenzja

W czasach rzeczywistości cyfrowej, kiedy gazety zamykają swoje papierowe wydania, a dzięki technologicznym innowacjom pojawiającym się niemalże z dnia na dzień podręczniki tracą aktualność już w momencie druku, niezbędne jest korzystanie z narzędzi online – w tym także słowników. Dziś postanowiliśmy porównać dla Was cztery popularne pozycje z tej kategorii i spróbować wyłonić ten najlepszy. Na warsztat wzięliśmy linguee.pl, bab.la, pl.glosbe.com oraz ling.pl. Skupiliśmy się rzecz jasna na słownikach angielsko-polskich, ignorując inne języki na potrzeby tego testu. Czytaj więcej o Słowniki angielsko-polskie: glosbe.com, linguee.pl, bab.la oraz ling.pl – porównanie i recenzja

Poradnik - jak uczyć się języków obcych

Jak nauczyć się języka obcego – poradnik

 

Pytanie postawione w tytule tego wpisu jest moim zdaniem jednym z podstawowych pytań, na które każda osoba ucząca się języka obcego szuka odpowiedzi. Tak się składa, że nie musicie już więcej szukać ponieważ Sprachcaffe wraz z 45 blogerami przygotowało obszerny poradnik, w którym udzielają oni wskazówek jak uczyć się języka obcego (nie tylko angielskiego). Znajdziecie w nim informacje zarówno o metodach nauczania, jak i o przydatnych stronach, materiałach, podręcznikach i innych źródłach polecanych przez autorów. Przy okazji poznacie bardzo ciekawych ludzi i zapoznacie się z ich doświadczeniami w uczeniu się języka. Gorąco zachęcam do przeczytania. Na stronie 5 tego poradnika znajdziecie również obszerny wpis mojego autorstwa.

Czytaj więcej o Jak nauczyć się języka obcego – poradnik

Ile znam słówek po angielsku?

 

Tym razem chciałbym zaprezentować narzędzie, które pozwoli wam sprawdzić jak wiele słów znacie w języku angielskim. Dodatkowo dzięki opisanemu tutaj narzędziu możecie porównać swoją wiedzę z uczącymi się z całego świata oraz native speakerami. Test jest darmowy i zajmuje około 5-10 minut, a według autorów margines błędu wynosi zaledwie 10%, więc myślę że warto..

Czytaj więcej o Ile znam słówek po angielsku?

Internetowy kurs języka angielskiego – czy warto?

W internecie pojawia się coraz więcej internetowych kursów językowych, które obiecują świetne wyniki za niewielkie pieniądze. Bardzo wiele takich kursów pojawia się również w serwisach zakupów grupowych. W dzisiejszym artykule postaram się opisać zalety i wady takich kursów abyście mogli ocenić ich wartość. Mam nadzieję, że informacje te pozwolą wam podjąć decyzję, czy warto wykupić taki kurs.
Czytaj więcej o Internetowy kurs języka angielskiego – czy warto?

News in levels – codzienna porcja angielskiego

Tym razem chciałbym zaprezentować rewelacyjny serwis, który dostarczy wam codziennej dawki języka i wspaniale zmotywuje do rozwijania słownictwa. Serwisem tym jest strona internetowa newsinlevels.com, która codziennie zamieszcza kilka najnowszych informacji ze świata w języku angielskim. Stron takich są setki, jeśli nie tysiące, ale ta jest wyjątkowa ponieważ każda informacja jest podawana na 3 różnych poziomach zaawansowania. Jeśli chcecie mieć kontakt z językiem angielskim na co dzień, ale jesteście trochę leniwi, to ta strona jest właśnie dla was.

Czytaj więcej o News in levels – codzienna porcja angielskiego

Nauka wymowy wyrazów

Nauka wymowy wyrazów

Oto kolejny artykuł dotyczący nauki wymowy. W poprzednich wpisach z tej serii wyjaśniłem wam dlaczego warto jest uczyć się wymowy oraz jakie negatywne konsekwencje może nieść za sobą niewystarczający trening tej umiejętności językowej. Dowiedzieliście się również, że naukę wymowy należy zacząć od nauki dźwięków i pokazałem wam jak uczyć się ich efektywnie. Tym razem postaram się wyjaśnić na czym powinna polegać nauka wymowy wyrazów i jakie niespodzianki na was czekają.

Czytaj więcej o Nauka wymowy wyrazów

Nauka angielskiego w wakacje

Nauka angielskiego w wakacje

Jesteśmy w połowie wakacji, więc większość z was ma pewnie trochę więcej wolnego czasu i być może zastanawiacie się nad nauką języka angielskiego. W związku z tym postanowiłem przypomnieć wam najbardziej popularne sposoby i techniki nauki angielskiego. Może znajdziecie wśród nich coś dla siebie i poprawicie swój angielski, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Czytaj więcej o Nauka angielskiego w wakacje

Nauka wymowy - dźwięki

Wymowa angielska – dźwięki

W poprzednim artykule starałem się wyjaśnić dlaczego wymowa jest niezwykle ważnym elementem nauki języka angielskiego. Tym razem pokażę wam na czym powinna polegać skuteczna nauka wymowy i powiem wam co zrobić krok po kroku, aby osiągnąć dobry efekt.

Czytaj więcej o Wymowa angielska – dźwięki

Nauka wymowy

Czy warto uczyć się wymowy?

Ucząc się języka często zapomina się o ćwiczeniu wymowy. Powodów jest kilka: bardzo często wymowa jest pomijana lub zaniedbywana w procesie kształcenia, nie zdajemy sobie sprawy dlaczego warto się uczyć wymowy lub nie wiemy jak się jej uczyć. W tym artykule postaram się wyjaśnić dlaczego wymowa jest bardzo ważna i że powinno się ją trenować od samego początku nauki języka obcego. W kolejnej części powiem wam jak najlepiej uczyć się wymowy, udzielę kilku wskazówek i podam przykładowe narzędzia, które pomogą wam udoskonalić waszą wymowę.

Czytaj więcej o Czy warto uczyć się wymowy?